05.08.2022., 22:11
Dan pobjede i domovinske zahvalnosti proslavljen u Kninu
55 min
05.08.2022., 22:11

Hrvati su proslavili Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja. Središnja proslava i ove je godine održana u Kninu, a započela je rano ujutro budnicom ulicama grada. Ispred spomenika hrvatske pobjede ”Oluja 95“ na Trgu dr. Ante Starčevića obitelji poginulih, umrlih i nestalih branitelja, hrvatski ratni vojni invalidi, ratni zapovjednici i predstavnici udruga iz Domovinskog rata, visoka državna i druga izaslanstva položili su vijence i upalili svijeće. Uslijedila je molitva biskupa Bogdana za sve poginule u Domovinskom ratu.

Repriza:
idući dan u 14:00
10.11.2026. 20:10

Uoči Dana sjećanja razgovaramo o tome kako različite generacije doživljavaju Domovinski rat, gdje su granice između herojskih narativa i bolnih istina, kako su osobne priče branitelja i civila pronašle put do stotina tisuća gledatelja te zašto su brojni ratni zločini i

05.11.2026. 20:10

U organizaciji zagrebačke Župe sv. Franje Ksaverskoga održano je predavanje o pastoralnoj konstituciji Drugog vatikanskog koncila o crkvi u suvremenom svijetu “Gaudium et spes”. Predavač je bio pročelnik katedre za moralnu teologiju zagrebačkog KBF-a, prof. Tonči Matulić.

17.11.2025. 20:10

Papa Lav XIV. imenaovao je preč. Vladu razuma i preč. Marka Kovača za nove pomoćne biskupe Zagrebačke nadbiskupije. Vijesti je - sklopu Svećenićkog dana koji se održao na Hrvatskom katoličkom sveučilišti, pročitao je aposotlski nunciji, mons. Giorgio Lingua.

15.11.2025. 20:10

Župna crkva sv. Ivana Krstitelja na Zagrebačkoj Novoj Vesi, otvorila je svoja vrata za jedan poseban kulturno - duhovni događaj u suradnji s nakladom "Nadbiskup Josip Stadler" upriličena je dobrotvorna večer pod nazivom "Slikanjem i pjevanjem gradimo Jaslice Malog Isusa".

15.11.2025. 20:10

Predstavljena je monografija „Usora 1991. – 1995.“, prva cjelovita knjiga o ovom kraju. Djelo je jedanaestero autora, među kojima su glavni urednici Ilija Ivkić i Anto Jeleč, prvi zapovjednik 1. bojne Hrvatskog vijeća obrane Usora.

14.11.2025. 20:10

Knjiga “Hodao sam Božjim stazama” autora Petra Lovrića svečano je predstavljena u zagrebačkoj dvorani Vijenac.