08.06.2026., 20:10
Drugi dan apostolskog putovanja pape Lava XIV. u Španjolsku
55 min
08.06.2026., 20:10

Drugi dan svog apostolskog putovanja papa Lav XIV. predslavio je svečano euharistijsko slavlje na znamenitom trgu Plaza de Cibeles u Madridu. Ispred više od 1,2 milijuna vjernika govorio je o značenju svetkovine Tijelova u španjolskoj tradiciji. Naglasio je kako ona nije tek folklorni izraz ili kulturno nasljeđe, već ''povratak izvorima vjere'' koji obnavlja ljubav i vjernost Bogu. Podsjetio je da su stoljetne procesije oblikovale ne samo pobožnost nego i umjetnost, glazbu i svakodnevni život naroda te i danas svjedoče duboku duhovnu ukorijenjenost vjernika.

Papa je istaknuo kako Krist u Euharistiji izlazi ususret čovjeku: ''Isus prolazi našim ulicama i ulazi u našu svakodnevicu kao Bog koji je blizu.''

Repriza: idući dan u 14:00
15.03.2025. 20:10

Uoči blagoslova najvećeg mozaika u Hrvatskoj i kipa Josipa, Marije i Isusa, u Nacionalnom svetištu sv. Josipa u Karlovcu održana je svečana akademija.

15.03.2025. 20:10

Mreža hrvatskih žena dodijelila je nagrade "Utjecajne hrvatske žene" i "Buduće liderice" uglednim dobitnicama iz Hrvatske, Slovenije, Srbije, Belgije, Sjedinjenih Američkih Država i Argentine povodom Međunarodnog dana žena.

14.03.2025. 20:10

Nada kao pojam analizira se ne samo iz teološke perspektive, već između ostalog i iz sociološke i politološke. U emisiji razgovaramo o tome ima li nade u hrvatskom društvu. Zarobljuju li elite društvo? Koliko smo uistinu slobodni u demokratskom poretku?

14.03.2025. 20:10

Proslavljen je Papin dan, ujedno i stota obljetnica prvog slavlja Papinog dana u Hrvatskoj koji organizira Križarska organizacija.

14.03.2025. 20:10

U kapeli sv. Pavla, koja se nalazi u sklopu Apostolske palače, služeno je Euharistijsko slavlje, s nakanom za zdravlje Svetog Oca Franje, koje je predslavio državni tajnik Svete Stolice Pietro Parolin.

14.03.2025. 20:10

Posvećen je novi oltar te župna crkva Uznesenja Blažene Djevice Marije u Cetingradu. Euharistijsko slavlje i obred posvećenja predslavio je mons. Marko Medo, biskup gospićko-senjski.