03.01.2023., 20:10
Hodočasnička ikona Kraljice Franjevačke obitelji
55 min
03.01.2023., 20:10

Ikona Kraljice Franjevačke obitelji svoj hodočasnički put po Hrvatskoj, nakon što je predstavljena na 3. nacionalnom kongresu Franjevačkog svjetovnog reda (OFS-a) i Franjevačke mladeži (Frame) u Samoboru, stigla je i u Mjesno bratstvo OFS-a Sveti Duh u Zagrebu. Župnik i rektor bazilike sv. Antuna Padovanskog, fra Ivan M. Lotar, tom je prilikom predslavio svetu Misu na Silvestrovo i Novu godinu, za vrijeme koje su hodočasnici i vjernici mogli štovati ikonu i pomoliti se pred njom. Ikona Kraljice Franjevačke obitelji nastala je 2018. godine u Litvi, ususret 3. europskom kongresu OFS-a i Frame. Blagoslovljena je 17. ožujka 2018. godine u Medininkaiu (Litva) te je počela svoje hodočašće po bratstvima OFS-a i Frame diljem Europe. Pripada tipu ikona Majke Božje milosti. Prikazuje Blaženu Djevicu Mariju s djetetom Isusom u naručju. U dnu ikone, u tri aureole, prikazana su tri najvažnija svetca triju redova franjevačke obitelji.

Repriza: idući dan u 14:00
30.12.2025. 20:10

Priznanje "Osoba godine 2025.“, kao i Zahvalnica za promicanje vrijednosti Domovinskog rata te istinsku potporu hrvatskim braniteljima, stradalnicima i ratnim vojnim invalidima Grada Zagreba svečano su dodijeljeni Marku Perkoviću Thompsonu u ime HVIDRA-e, Udruge hrvatsk

30.12.2025. 20:10

Godina 2025. iza nas je. Godina koja je, posebno za Crkvu, u mnogočemu bila izazovna i drugačija. Bila je to godina s puno obljetnica, godina s puno promjena, ali i godina s, naravno, puno Božje milosti. 

30.12.2025. 20:10

Kako završiti jednu građansku godinu? Je li moguće naučiti zbrajati blagoslove i vježbati zahvalnost? U kojim situacijama nam zahvalnost može biti ljekovita? Umjesto napetosti u blagdanskim druženjima, kako stvoriti trenutke za pamćenje?

30.12.2025. 20:10

Skromne kućice, ovce i magarci, kao i ljudi u odjeći što nije svojstvena našem vremenu, isprva bi vas mogli nagnati na pomisao kako šećete Palestinom prvog stoljeća.

29.12.2025. 20:10

Na blagdan Svete obitelji u zagrebačkoj je katedrali proslavljena svečana Euharistija. Njome je u Zagrebačkoj nadbiskupiji zaključena Sveta jubilarna godina, a tom prigodom izvršen je i povratak relikvija bl. kardinala Stepinca u zagrebačku prvostolnicu.

29.12.2025. 20:10

Radost Božića najviše se živi i osjeti unutar jedne obitelji, posebice kad su u pitanju velike, višečlane obitelji. Tu radost u današnjoj emisiji posvjedočit će nam dvije majke.