05.01.2023., 20:10
Ispraćaj pape emeritusa Benedikta XVI.
55 min
05.01.2023., 20:10

Svijet i Crkva oprostili su se od velikog pape Benedikta XVI.

Na Trgu sv. Petra sprovodnu Misu predslavio je papa Franjo, uz koncelebraciju više od 120 kardinala, više od 400 biskupa i gotovo 4000 svećenika. Na kraju euharistijskog slavlja papa Franjo predvodio je molitvu preporuke i posljednji pozdrav. Međutim, najdirljiviji trenutak cijelog obreda bio je kada se papa Franjo, iako i sam ima zdravstvene probleme, prije nego što je lijes pape Benedikta XVI. unesen u baziliku, zaustavio pred njim i pomolio. Među prisutnim klerom bila su dvojica hrvatskih kardinala: Bozanić i Puljić, nadbiskupi Uzinić i Puljić te biskupi Huzjak i Živković. Od državne delegacije prisutni su bili ministrica kulture i medija Koržinek i Obuljen te ministar vanjskih i europskih poslova Grlić Radman. Mnogi smatraju kako smrću Benedikta XVI. završava jedna era kontinuiteta u Katoličkoj crkvi, koja je započela još od vremena sv. pape Ivana Pavla ll. Neki čak smatraju kako Ratzingerovom smrću možda dolazi svojemu kraju i sama zapadna kultura, koja je neodvojiva od kršćanstva. Među brojnim hodočasnicima iz cijelog svijeta bilo je i onih iz Hrvatske.

Repriza: idući dan u 14:00
26.07.2025. 20:10

U Župi svete Ane u zagrebačkom Rudešu, proslavljen je blagdan svetih Joakima i Ane.

25.07.2025. 20:10

Na spomendan svetog Šarbela, u bazilici svetog Antuna Padovanskog na zagrebačkom Svetom Duhu, predstavljen je videospot za pjesmu: "Sveti Šarbel".

25.07.2025. 20:10

U organizaciji franjevačkog Samostana i Župe sv. Ante Padovanskog na Humcu, u Domu sv. Ante održana je svečana promocija nove zbirke molitava, poezije i kratkih duhovnih tekstova fra Dragana Bolčića pod naslovom "Zaogrnut slabošću".

24.07.2025. 20:10

U sklopu drugog festivala pod nazivom ''Orgulje sv. Stošije'' u zadarskoj je katedrali sv. Stošije, koncert  je održao Olivier Latry, jedan od trojice naslovnih orguljaša pariške katedrale Notre Dame i jedan od najcjenjenijih orguljaša današnjice.

24.07.2025. 20:10

Imati brata ili sestru pravi je blagoslov.

23.07.2025. 20:10

Prije 26 godina preminuo je fra Tomislav Janko Šagi-Bunić. Bio je, reći će mnogi, jedan od najvećih teologa svoga vremena.