10.10.2022., 20:05
Kanonizacija dvojice blaženika i nedjeljnji Angelus
55 min
10.10.2022., 20:05

Katolička crkva dobila je dvojicu novih svetaca, biskupa Giovannija Battistu Scalabrinija te brata laika, salezijanca Artemidea Zattija. Svečanost kanonizacije u sklopu svete Mise održala se na Trgu sv. Petra. Papa Franjo u svojoj homiliji, nadovezujući se na nedjeljna čitanja, istaknuo je važnost svakodnevnoga zahvaljivanja, svladavajući nezadovoljstvo i ravnodušje koji – kako je rekao – srce čine ružnim. Dodao je i to kako kršćanska vjera od nas uvijek traži da hodimo zajedno s drugima, da nikada ne budemo usamljeni putnici; ona nas uvijek poziva da iziđemo iz sebe prema Bogu i prema braći, da se nikada ne zatvaramo u sebe.

Repriza: idući dan u 14:00
17.06.2022. 20:05

Na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove – Tijelovo, 16. lipnja, požeški biskup Antun Škvorčević predslavio je središnje euharistijsko slavlje u požeškoj katedrali.

17.06.2022. 20:05

Svetkovina Tijelova 16. lipnja svečano je proslavljena u župama Riječke nadbiskupije. Liturgijsko slavlje i procesiju u župi Uznesenja BDM u Crikvenici predslavio je generalni vikar Riječke nadbiskupije, vlč. Mario Tomljanović. Suslavili su župnik, vlč.

17.06.2022. 20:05

Svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove svečano je proslavljena u Varaždinu, gdje su se na euharistijskom slavlju u katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo okupili brojni vjernici iz svih župa grada Varaždina.

17.06.2022. 20:05

Vjernici laici imaju svoj aktivni udio u životu i djelovanju Crkve. U crkvenim zajednicama njihova je djelatnost itekako potrebna jer, među ostalim, pomažu svećenicima u održavanju župnih zajednica aktivnima i živima.

16.06.2022. 20:05

Na blagdan sv. Vida simbolično je krenula procesija od najstarije riječke župne crkve Uznesenja BDM do riječke prvostolnice, katedrale sv. Vida, ispred koje je svečano euharistijsko slavlje predslavio šibenski biskup, mons. Tomislav Rogić. 

15.06.2022. 20:05

Svečanom Večernjom u predvečerje slavlja sv. Vida Riječani su započeli s proslavom nebeskog zaštitnika nadbiskupije, katedrale i grada, a za razliku od prethodnih godina, prvi put i uz dodjelu Medalja sv. Vida.