09.05.2025., 20:10
Lav XIV. – Novi poglavar Katoličke crkve
55 min
09.05.2025., 20:10

Lav XIV. – Novi poglavar Katoličke crkve

Jučer je bijeli dim obavio nebo iznad Vatikana, najavljujući novo poglavlje u povijesti Katoličke crkve. U Izdvojenom donosimo sve o izboru pape Lava XIV., prvog pape koji dolazi iz SAD-a, redovnika augustinca, donedavnog prefekta Dikasterija za biskupe.

Tko je novi Papa? Što možemo očekivati od njegova pontifikata? Što je poručio vjernicima? Naš gost je svećenik Zagrebačke nadbiskupije, vlč. Renato Belčić. Tijekom emisije uživo se uključujemo u Rim, također ćete moći čuti promišljanja apostolskog nuncija Lingue, predsjednika HBK-a Dražena Kutleše te fra Joze Grbeša. Urednik i voditelj: Domagoj Trojanović.

Repriza: idući dan u 14:00
Fotogalerija
20.02.2026. 20:10

Svečana premijera dokumentarnog filma „Tiha moć“ u režiji Jakova Sedlara održana je u Cinestaru u Branimir mingle mallu.

20.02.2026. 20:10

Udruga „Janjevo" Zagreb organizirala je tribinu na temu „Putevima franjevačke duhovnosti i identiteta“, o čemu je s fra Ivanom Matićem razgovarao Zvonimir Ancić. Povod susreta današnji je blagdan blaženog Alojzija Palića, osobito u svjetlu 800.

19.02.2026. 20:10

Na Pepelnicu je u katedrali sv. Dujma svetu Misu s obredom pepeljenja predslavio splitsko-makarski nadbiskup, mons. Zdenko Križić. Kako je naglasio u propovijedi, Čista srijeda početak je korizmenog hoda, hoda trajnog obraćenja, povratka Bogu i samima sebi.

19.02.2026. 20:10

Surogat-majčinstvo u mnogim svojim segmentima smatra se djelom i organiziranog kriminala jer se tretira kao oblik trgovanja ljudima, naglašeno je prilikom predstavljanja izjave Komisije "Iustitia et pax" Hrvatske biskupske konferencije.

19.02.2026. 20:10

U vremenu u kojem se identitet čovjeka sve češće relativizira i razgrađuje, pitanje osobnog, kršćanskog i nacionalnog identiteta postaje ključno. Obilježavajući obljetnicu preminuća prof. dr.

18.02.2026. 20:10

Papa Lav XIV. predslavio je svečano euharistijsko slavlje s obredom blagoslova i posipanjem pepela u bazilici sv. Sabine. Nakon molitve i sabranosti u crkvi sv. Anselma, započela je pokornička procesija prema bazilici.