10.02.2026., 20:10
Održan je znanstveno-stručni skup pod nazivom ''Ljubiti Crkvu''
55 min
10.02.2026., 20:10


Održan je znanstveno-stručni skup pod nazivom ''Ljubiti Crkvu. U spomen na nadbiskupa mons. Ivana Prenđu, u spomen na 30. obljetnicu početka njegove pastirske službe u Zadarskoj nadbiskupiji''. U dvorani Nadbiskupskog sjemeništa ''Zmajević'' u Zadru okupili su se brojni zainteresirani za život i djelo pokojnog nadbiskupa Prenđe, a uvodne su govore održali rektor Sveučilišta u Zadru, prof. dr. Josip Faričić i gradonačelnik Zadra Šime Erlić, kao i nadbiskup, mons. Milan Zgrablić.

Prisjetivši se i svog boravka u sjemeništu, najprije kao bogoslov, a potom kao odgajatelj, nadbiskup Zgrablić spomenuo je i nekoliko anegdota s tadašnjim rektorom Prenđom. Oslikavši svima prisutnima duboko human, očinski lik nadbiskupa Prenđe, spomenuo je potom i njegova brojna postignuća.

 

Repriza:
dan nakon emitiranja u 14:10 i 05:30
03.10.2022. 20:05

Povodom 24. obljetnice proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca, umirovljeni vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić predslavio je svečano misno slavlje, u Župi Presvetog Trojstva u Krašiću.

03.10.2022. 20:05

Tema emisije je budućnost Hrvata u Bosni i Hercegovini nakon izbora.

01.10.2022. 20:05

Blagdan sv. Jeronima, crkvenog oca i naučitelja Katoličke crkve, svečano je proslavljen u istoimenoj župi u zagrebačkom Maksimiru. Župljani su se za taj veliki dan pripremili trodnevnicom koju je predvodio vlč.

01.10.2022. 20:05

Crkvu sv. Mihovila u župi Popovići u zadarskom zaleđu blagoslovio je na blagdan sv. Mihovila zadarski nadbiskup koadjutor Milan Zgrablić. Crkvu su srušili Srbi u agresiji na Hrvatsku 1992., a u cijelosti je obnovljena sredstvima župljana.

01.10.2022. 20:05

Vlč. Tomislav Petranović predstavit će Župu sv. Jeronima u Zagrebu. Na istočnom ulazu u grad Zagreb početkom 1937. godine nadbiskup Alojzije Stepinac osniva Župu sv. Jeronima darujući za tu plemenitu nakanu nadbiskupski ljetnikovac na samom ulazu u perivoj Maksimir.

01.10.2022. 20:05

U Nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke, svetom Misom koju je predslavio zagrebački nadbiskup, kardinal Josip Bozanić, obilježen je završetak Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije. Tom prigodom proslavljena je i 25. obljetnica njegove nadbiskupske službe.