12.06.2026., 20:10
Papa Lav XIV. završio je svoje apostolsko putovanje u Španjolskoj
55 min
12.06.2026., 20:10

Papa Lav XIV. završio je svoje apostolsko putovanje u Španjolskoj. Posljednjeg dana, na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, susreo se s migrantima na Tenerifima kojima je poručio da, neovisno o našemu podrijetlu, ljubav Božja ne poznaje granica, ne pravi razlike, daruje se svima i sabire nas u jedno. ''Draga braćo i sestre, svi smo – na neki način – migranti, svi smo hodočasnici na putu prema nebeskoj domovini. Pomažimo jedni drugima da ovaj put učinimo ljudskijim za sve, darujući ono što je svakomu od nas moguće. U tom smislu zahvaljujem na suradnji Vladi, raznim ustanovama i tolikim muškarcima i ženama dobre volje, koji omogućuju ovu konkretnu humanitarnu pomoć, koja vraća nadu i dostojanstvo mnogim ljudima.''

Repriza: idući dan u 14:00
16.07.2025. 20:10

Karmel u Brezovici proslavio je svoju nebesku Majku i zaštitnicu – BDM Karmelsku. Svečanu Euharistiju predslavio je don Milan Ivančević.

16.07.2025. 20:10

Nevrijeme s jakom kišom, tučom te silnim vjetrom kidalo je grane, lomilo stabla i nosilo pred sobom svakojake komade predmeta s krovova i kuća.

15.07.2025. 20:10

Mons. Juraj Batelja, generalni postulator za kauze beatifikacije i kanonizacije Zagrebačke nadbiskupije, proslavio je u rodnim Rastokima, pokraj kapele Majke Božje Kraljice mira, svoju Zlatnu misu.

15.07.2025. 20:10

Proslavljena je 40. obljetnica djelovanja molitvene zajednice ''Novo srce''. Veliki jubilej ovjekovječen je u župi sv. Antuna Padovanskog svečanom Euharistijom koju je predslavio mons. Đuro Hranić, nadbiskup đakovačko-osječki.

14.07.2025. 20:10

Papa Lav XIV. predslavio je svetu Misu u papinskoj župi svetog Tome od Villanove u Castel Gandolfu. U svojoj homiliji se osvrnuo na jednu od, kako i sam kaže, „najljepših prispodoba evanđelja“ – prispodobu o milosrdnom Samarijancu.

14.07.2025. 20:10

U Mariji Bistrici svečano je proslavljena svetkovina Majke Božje Bistričke. Središnje euharistijsko slavlje u crkvi na otvorenom predslavio je gospićko-senjski biskup, mons. Marko Medo. Na početku slavlja župljanima i hodočasnicima se obratio župnik, preč.