18.07.2025., 20:10
Predstavljena knjiga "Prvi kralj"
55 min
18.07.2025., 20:10

Nakladnička kuća Verbum na konferenciji za medije predstavila je knjigu ''Prvi kralj'' Velimira Deželića, slavnog hrvatskog autora, leksikografa i knjižničara. Na konferenciji su sudjelovali mr. sc. Petar Balta, glavni urednik nakladničke kuće Verbum i dr. sc. Miro Radalj, direktor nakladničke kuće Verbum.

Povodom velike obljetnice – 1100 godina Hrvatskoga Kraljevstva – izdavačka kuća Verbum objavila je posebno izdanje romana ''Prvi kralj'' Velimira Deželića, nekoć najpopularnije knjige hrvatske povijesne književnosti. Ova dojmljiva književna kronika vodi čitatelja u prijelomne godine stvaranja hrvatske državnosti, u burno razdoblje vladavine kralja Tomislava. Privlačnom i napetom radnjom, isprepletenom političkim intrigama, vjerskim previranjima i snažnim ljubavnim pričama, Deželić oživljava slavne trenutke hrvatske povijesti. Središnji su likovi kralj Tomislav, simbol državnosti i jedinstva, te Grgur Ninski, borac za narodnu liturgiju i očuvanje identiteta.

Repriza:
dan nakon emitiranja u 14:10 i 05:30
30.10.2021. 20:05

U Slavonskom Brodu održana je tribina na temu 'Iz straha u povjerenje' u organizaciji Zajednice 'Molitva i Riječ', područne zajednice Slavonski Brod i Centra za hagioterapiju.

29.10.2021. 20:05

Prije 500 godina otisnuti su prvi primjerci 'Judite', prvog epa hrvatske književnosti ispjevanog na hrvatskom jeziku.

29.10.2021. 20:05

Emisija 'Izdvojeno' pet dana u tjednu donosi aktualne teme iz života Crkve, priča neispričane priče o ljudima, zajednicama i brojnim drugim primjerima koji potiču na dobro i bude nadu u čovjeku.

29.10.2021. 20:05

Studenti Sveučilišta u Splitu akademsku godinu započeli su veselo i blagoslovljeno.

29.10.2021. 20:05

Povodom 500. obljetnice tiskanja prvog izdanja ‘Judite’ Marka Marulića, govorimo o tom prvom umjetničkom epu hrvatske književnosti ispjevanom na hrvatskom jeziku, kao i o njezinu autoru Marku Maruliću, ocu hrvatske književnosti.

29.10.2021. 20:05

U osječkoj Župi sv. Ćirila i Metoda održan je koncert duhovne glazbe povodom obilježavanja deset godina od osnutka udruge 'Duhos', pod geslom: 'Sve što diše, nek hvali Gospoda!