23.03.2023., 20:10
Prikazan film ''Servantes''
55 min
23.03.2023., 20:10

Povodom Dana očeva, na svetkovinu sv. Josipa, prikazan je film ''Servantes''. Film je to o jednom ocu, Mladenu Marušiću, iznimnom profesoru koji je 17 godina, predavajući u zagrebačkoj strojarskoj školi ''Faust Vrančić'', odlučio pokazati nadarenoj djeci kako svoje ideje pretočiti u stvarnost. Mentorirajući učenike kroz grupu ''Mladi inovatori'' koju je utemeljio, otkrivao je njihove velike talente. Film koji je snimio njegov sin protkan je zahvalnošću, vjerom i trudom njegova oca oko nadarenih učenika.

Repriza: idući dan u 14:00
21.04.2026. 20:10

Preostalo je još deset dana do Susreta hrvatske katoličke mladeži! Ove požeške ulice 2. i 3. svibnja ispunit će gotovo 12 000 mladih iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, inozemstva, kao i velik broj domaćih vjernika.

21.04.2026. 20:10

"Budi unichat.an* – studiraj na Hrvatskom katoličkom sveučilištu." Ovako glasi poziv maturantima koji im upućuje jedno od najmlađih hrvatskih sveučilišta. Koje programe nudi? Zašto odabrati HKS? Kakva je konkurentnost na tržištu rada nakon studija na HKS-u?

20.04.2026. 20:10

U sklopu svog apostolskog putovanja u Angolu, Sveti Otac pohodio je Dom za starije osobe u Saurimu, glavnom gradu angolske provincije Lunda Sul, gdje se kratko obratio osoblju i štićenicima doma.

20.04.2026. 20:10

U ožujku ove godine blagoslovljena je kapelica Bezgrješnog začeća BDM koja je srce i središte pastoralnog centra Oaza Bezgrješne u Molvama. Na Uskrsni ponedjeljak otvorena je i hodočasnička 2026. godina u ovome mjestu.

20.04.2026. 20:10

Ovogodišnja konferencija ''Život, dakle, biraj!'', osma, u organizaciji udruge ''Hrvatska za život'', okupila je sudionike na Fakultetu filozofije i religijskih znanosti s ciljem otvaranja dijaloga o temama koje prate čovjeka od začeća do prirodne smrti.

18.04.2026. 20:10

Samo mali dio onoga što nas očekuje 15. i 16. svibnja u zagrebačkoj Areni prolaznici su mogli osjetiti na Cvjetnom trgu i u zajedništvu zapjevati one stihove koje bude najdublje emocije i slave Gospodina.