14.02.2022., 20:05
Proslava Dana braka i obitelji u katedrali sv. Vida
55 min
14.02.2022., 20:05

Na Svjetski dan braka predsjednik Vijeća HBK-a za život i obitelj, riječki nadbiskup koadjutor, mons. Mate Uzinić, predslavio je svečano liturgijsko slavlje u katedrali sv. Vida u Rijeci, čime je ujedno završio Tjedan za obitelj – program koji je osmu godinu u kontinuitetu organizirao Ured za obitelj Riječke nadbiskupije. Mons. Uzinić u propovijedi se osvrnuo na Isusov govor o blaženstvima. Istaknuo je kako se četvrto blaženstvo odnosi na budućnost i nosi utješnu poruku za sva vremena. Progoni koji su se događali i još uvijek se događaju, nisu tragedija, nego logično stanje života Crkve, koja uvijek u nekom smislu trpi progonstvo. U današnje vrijeme obitelj je u svojevrsnom stanju izgnanstva.

Repriza: idući dan u 14:00
02.04.2026. 21:20

Zagrebački nadbiskup mons.

01.04.2026. 20:10

U spomen na Anamariju Carević, jedinu izravnu žrtvu zagreba

01.04.2026. 20:10

Kakvo je vrijeme pred nama i što ova tri dana zapravo znače za vjernike? Kako razumjeti događaje od Posljednje večere, preko izdaje i Getsemanskog vrta do križa i tišine Velike subote?

01.04.2026. 21:20

Koji su izvori čovjekove ranjivosti i postoji li lijek? Mogu li nas naše rane spriječiti da doživimo kršćansku radost? Kako se otvoriti Božjoj riječi i pronaći izlaz iz tame? U emisiji govori bibličar, velečasni Ivan Benaković.

31.03.2026. 20:10

Sveta Mala Terezija, svetica "malog puta" u svakodnevnom životu, dolazi u Hrvatsku, BiH i Srbiju. Što nam poručuje ova najmlađa crkvena naučiteljica o svetosti? I zašto ju prate i njezini roditelji? Raste li zanimanje za karmelsku duhovnost? I kako sa sv.

31.03.2026. 20:10

I ove godine, na Veliki petak u 15 sati, ulicom Bliznec, uz