13.08.2022., 20:05
Proslava sv. Emigdija, zaštitnika od potresa
55 min
13.08.2022., 20:05

Spomendan sv. Terezije Benedikte od Križa, rođene kao Edith Stein, i svetog Emigdija, zaštitnika od potresa, proslavljen je svetom Misom u zagrebačkoj Župi Uzvišenja Svetog Križa. Euharistijsko slavlje predslavio je fra Ivan Ivanković, koji je, osvrnuvši se na evanđeoski ulomak, prispodobu o mudrim i ludim djevicama, rekao kako je ljubav ta koja obasjava put prema Zaručniku. Život proživljen bez ljubavi, izgubljen je život. Život nam nitko ne može posuditi niti umjesto nas pohrliti Bogu u susret.

Repriza: idući dan u 14:00
23.04.2026. 20:10

Tisuće oduševljenih Afrikanaca slile su se pred baziliku Bezgrješnog Začeća u Mongomu, kako bi dočekale papu Lava XIV. On ih je pozdravio i blagoslovio kamen temeljac buduće katedrale koja će biti izgrađena u Gradu mira, novom glavnom gradu Ekvatorijalne Gvineje.

22.04.2026. 20:10

U organizaciji Muzeja „Belišće“, u prostoru Palače Gutmann svečano je otvorena izložba slika Tihomira Lončara pod nazivom „Sakralne teme“. Na otvorenju su slikara i njegova djela predstavili povjesničar umjetnosti, Stanko Špoljarić, don Anton Šuljić i mons.

21.04.2026. 20:10

Preostalo je još deset dana do Susreta hrvatske katoličke mladeži! Ove požeške ulice 2. i 3. svibnja ispunit će gotovo 12 000 mladih iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, inozemstva, kao i velik broj domaćih vjernika.

21.04.2026. 20:10

"Budi unichat.an* – studiraj na Hrvatskom katoličkom sveučilištu." Ovako glasi poziv maturantima koji im upućuje jedno od najmlađih hrvatskih sveučilišta. Koje programe nudi? Zašto odabrati HKS? Kakva je konkurentnost na tržištu rada nakon studija na HKS-u?

20.04.2026. 20:10

U sklopu svog apostolskog putovanja u Angolu, Sveti Otac pohodio je Dom za starije osobe u Saurimu, glavnom gradu angolske provincije Lunda Sul, gdje se kratko obratio osoblju i štićenicima doma.

20.04.2026. 20:10

U ožujku ove godine blagoslovljena je kapelica Bezgrješnog začeća BDM koja je srce i središte pastoralnog centra Oaza Bezgrješne u Molvama. Na Uskrsni ponedjeljak otvorena je i hodočasnička 2026. godina u ovome mjestu.