16.11.2023., 20:10
Rane – Hrvatsko nadzemlje
55 min
16.11.2023., 20:10

Tema još jednog susreta Hrvatskog nadzemlja bile su "Rane". Zašto rane doživljavamo samo kao krvarenja na koži? Postoje li unutarnje rane i čime su izazvane? Kako ih liječimo i koji je liječnik najbolji? Možemo li svojim ranama utjecati na druge? Ovo su bila samo neka od pitanja na koja je odgovore ponudio gost predavač Petar Jurčević, voditelj karizmatske zajednice Sv. Ivan od Križa sa splitskog Kamena.

Repriza: idući dan u 14:00
25.02.2026. 20:10

Ovogodišnja korizmena akcija Zadarske nadbiskupije u

25.02.2026. 20:10

U Gušću, naselju na području Sisačke biskupije, mjesni je biskup, mons. Vlado Košić, predslavio euharistiju tijekom koje je blagoslovio obnovljenu župnu crkvu sv. Nikole. Koncelebrirali su župnik Rafael Mlinar i drugi svećenici.

25.02.2026. 20:10

U Splitu – rijedak i snažan duhovni događaj. Relikvije svetog Franje Asiškoga ponovno su izložene u samostanu svetog Frane, u jubilejskoj godini koju je proglasio papa Lav. Što za vjernike znači čašćenje relikvija?

24.02.2026. 20:10

U znamenitom Vitićevom neboderu, točno na dvadesetu godišnjicu smrti Zdravka Ćosića, otvorena je izložba „Ćosić kod Vitića“. 

24.02.2026. 20:10

Smiju li vjernici biti emotivni – osjećati sreću, tugu, strah, ljutnju? Jesu li emocije i vjera suparnici ili saveznici? Trebamo li emocijama postavljati granice? Što nam Sveto pismo kaže o Isusovim emocijama? Sugovornik o ovim pitanjima u emisiji "Izdvojeno" je svećenik i psiholog, p.

24.02.2026. 20:10

U organizaciji Matice hrvatske održan je okrugli stol o prijevodima Biblije na hrvatski jezik. U Maloj dvorani Matičina prostora u Zagrebu o njima su sa stilskog, jezičnog i biblijskog motrišta govorili prof. Boris Beck, prof. Zrinka Jelaska i prof. Taras Barščevski.