09.07.2022., 20:05
Stavljanje palija na ramena nadbiskupa Kutleše u crkvi Svete Obitelji u Solinu
55 min
09.07.2022., 20:05

Apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj, mons. Giorgio Lingua, stavio je metropolijski palij na ramena splitsko-makarskoga nadbiskupa i metropolita Dražena Kutleše na početku misnoga slavlja u crkvi Svete Obitelji u Solinu. Podsjetimo kako je na svetkovinu svetih apostola Petra i Pavla papa Franjo u bazilici sv. Petra u Vatikanu blagoslovio palije za nove nadbiskupe metropolite. Palij je naime dio liturgijske odjeće, izrađen od bijele vune, a stavlja se na ramena novih nadbiskupa metropolita kao znak zajedništva s rimskim biskupom i s time povezanom vlasti koju obnašaju u svojoj crkvenoj pokrajini.

Repriza: idući dan u 14:00
20.03.2026. 20:10

Premijerno je izvedena dramska predstava „Muka Kristova ili za koga je pravednik razapet“, autora Rajmunda Kuparea, u produkciji Dramske sekcije Hrvatskoga katoličkog sveučilišta.

20.03.2026. 20:10

U Nadbiskupskoj klasičnoj gimnaziji u Zagrebu uz blagdan sv. Josipa, koji je njen zaštitnik, proslavljen je i Dan škole. Tom je prigodom u sjemenišnoj crkvi Srca Isusova proslavljena euharistija. Predslavio ju je nadbiskup zagrebački, mons. Dražen Kutleša.

19.03.2026. 20:10

Povjerenstvo Zagrebačke nadbiskupije za ekumenizam i dijalog, u suradnji s udrugom "I stvori Bog Zemlju", organizira ekumensku molitvenu inicijativu "Put ljepote – postaje stvorenja".

19.03.2026. 20:10

Brojni vjernici i hodočasnici uputili su se u Nacionalno svetište svetog Josipa u Karlovcu gdje je svečano obilježena svetkovina svetog Josipa. Misno slavlje predslavio je mons. Petar Rajič, apostolski nuncij u Italiji i San Marinu.

18.03.2026. 20:10

Lordan Ljubenkov imenovan je novim koordinatorom europskog CHARIS-a – važne službe unutar karizmatske obnove Katoličke crkve. Što ovo imenovanje znači za njega osobno, ali i za Crkvu u Hrvatskoj?