19.09.2022., 20:05
Susret hrvatske katoličke mladeži u Bjelovaru
55 min
19.09.2022., 20:05

Više od sedam tisuća mladih iz svih krajeva Hrvatske i inozemstva okupilo se na 11. Susretu hrvatske katoličke mladeži, čiji su domaćini ove godine bili Bjelovarsko-križevačka biskupija i Ured za mlade Hrvatske biskupske konferencije. Osim kišnih kapi koje su neumorno padale s neba gotovo čitavog dana, Bjelovar je toga dana okupala prava rijeka milosti, a entuzijazam mladih bio je nepotopljiv. Pjesma i ples, molitva i druženje, radost, veselje i samo pozitiva – tako bismo najbolje mogli opisati sve ono što smo doživjeli u Bjelovaru.

Repriza: idući dan u 14:00
07.05.2026. 20:10

Predstavljen je program obilježavanja  81. godišnjice Bleiburške tragedije i Križnog puta hrvatskog naroda u svibnju 1945. 13. svibnja održat će se komemorativna akademija povodom tog događaja.

06.05.2026. 20:10

Udruga branitelja Domovinskog rata devedeset prve u suradnji s drugim braniteljskim udrugama uručila je biskupu sisačkom Vladi Košiću Veliku zlatnu plaketu „Da se ne zaboravi“. Nagradu su biskupu uručili Mladen Pavković i Zorica Gregurić.

06.05.2026. 20:10

U emisiji donosimo osvrt na Susret hrvatske katoličke mladeži u Požegi, koji je okupio tisuće mladih iz Hrvatske i inozemstva. O dojmovima, porukama i duhovnim plodovima govori gost, studentski kapelan u Splitu, don Antun Mate Antunović.

05.05.2026. 20:10

U dvorani "Vijenac" Nadbiskupijskoga pastoralnog instituta predstavljena je knjiga "Vjeko Božo Jarak – svećenik u svijetu likovnih umjetnika".

05.05.2026. 20:10

Što je obilježilo prvu godinu pontifikata pape Lava XIV.? Što nam o Bogu i Crkvi govori njegova komunikacija u stvarnom i digitalnom svijetu? Kako nas vodi intelektualnoj i duhovnoj dubini? Znate li da hrvatski narod punih 100 godina obilježava Papin dan kao spomen na izbor Petrova nasljednika?

05.05.2026. 20:10

U organizaciji autorske skupine dokumentarnog filma "Urotnici" i pomoć Družbe braće hrvatskog zmaja i Zrinske garde iz Čakovca, obilježena je 355. godišnjica smrti Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana.