24.05.2025., 20:10
Svečano obilježena 25. obljetnica osnutka Gospićko-senjske biskupije
55 min
24.05.2025., 20:10

Srebrni jubilej, 25. obljetnica osnivanja Gospićko-senjske biskupije, proslavljena je svečanim euharistijskim slavljem koje je, u zajedništvu hrvatskih biskupa, svećenika i vjernika, u parku Biskupskog ordinarijata u Gospiću, predslavio nadbiskup zagrebački Dražen Kutleša.

Repriza: idući dan u 14:00
Fotogalerija
17.08.2020. 20:00

Župa Dolina kod Bos. Gradiške proslavila je svoju 100. obljetnicu postojanja i svoj patron Uznesenje Blažene Djevice Marije – Veliku Gospu, liturgijskim slavljima uoči i na samu svetkovinu 15. kolovoza 2020.

17.08.2020. 20:00

 

Papa je u podnevnom nagovoru vjernike potaknuo da nauče molitvu žene Kanaanke, o kojoj govori Evanđelje današnje liturgije; ona je poganka koja je naslutila dobrotu Svevišnjega Boga.

15.08.2020. 20:01

Na svetkovinu Velike Gospe mnoštvo vjernika okupio se u svetištu Majke Božje Stenjevečke. Ove godine bilo je posebno svečano jer se obilježava 550. obljetnica Gospina kipa. Misno slavlje u jutarnjim satima predslavio je pater Ilija Grgić.

15.08.2020. 20:02

 

U svetištu Majke Božje Molvarske svečano je proslavljena svetkovina Uznesenja Marijina. Središnje misno slavlje predslavio je varaždinski biskup mons. Bože Radoš.