12.03.2024., 20:10
Sveta Misa povodom 22. obljetnice smrti kardinala Kuharića
55 min
12.03.2024., 20:10

Zagrebački nadbiskup Dražen Kutleša predslavio je u ponedjeljak 11. ožujka 2024. godine euharistijsko slavlje prigodom 22. obljetnice smrti blagopokojnog kardinala Franje Kuharića.

Na misnom slavlju u bogoslužnom prostoru bl. Alojzija Stepinca na zagrebačkom Kaptolu koncelebrirali su pomoćni biskupi: mons. Ivan Šaško i mons. Mijo Gorski, postulator za kauze beatifikacije i kanonizacije Zagrebačke nadbiskupije, mons. Juraj Batelja, biskupski vikar za pastoral i kancelar Nadbiskupskog duhovnog stola, preč. Marko Kovač, kanonici Prvostolnog kaptola zagrebačkog, prebendari Prvostolne crkve zagrebačke, redovnički provincijali te okupljeni svećenici.

Repriza: idući dan u 14:00
11.06.2022. 20:05

Župa Bl. Djevice Marije Majke Crkve u Trnovčici broji oko 5000 vjernika. Župom upravlja Družba svećenika Srca Isusova, u narodu nazvani dehonijanci. Duhovski ponedjeljak na poseban način slavi se u ovoj župi – dan je to njihove zaštitnice: Marije Majke Crkve.

11.06.2022. 20:05

4. Antunovski hod, održan u Zagrebu, okupio je ogroman broj mladih ljudi, štovatelja sv. Antuna. Sve je započelo svetom Misom u svetištu ovog svetca u Sesvetskim Selima, koju je predslavio fra Miljenko Hontić. Mladima je poručio da kao i sv.

11.06.2022. 20:05

 

Pod geslom ''Život je zakon!'' Hod za život, obitelj i Hrvatsku treći put održan je u gradu Osijeku. Poruka hoda uvijek je ova: štititi svaki život, od začeća do prirodne smrti.

10.06.2022. 20:05

U našim srcima i mislima još uvijek prebiremo predivne uspomene i lijepa sjećanja na koncert 'Progledaj srcem'. Na prepunom maksimirskom stadionu toga dana, 4. 6., dogodio se jedinstveni događaj koji će ostati trajno zabilježen u našim srcima.

10.06.2022. 20:05

Humanitarna udruga 'Fra Mladen Hrkać' osnovana je 16. lipnja 2012. godine u Zagrebu. Glavni je cilj udruge pomaganje osobama sa zdravstvenim poteškoćama i njihovim obiteljima koje dolaze u Zagreb na liječenje.

10.06.2022. 20:05

Pomoćni biskup zagrebački, mons. Mijo Gorski, predslavio je svečanu svetu Misu zahvalnicu: Te Deum laudamus, u crkvi sv. Petra u Zagrebu. Osvrnuvši se na evanđeoski ulomak, u homiliji je govorio o srdžbi.