01.10.2022., 20:05
Svetom Misom obilježen završetak Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije
55 min
01.10.2022., 20:05

U Nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke, svetom Misom koju je predslavio zagrebački nadbiskup, kardinal Josip Bozanić, obilježen je završetak Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije. Tom prigodom proslavljena je i 25. obljetnica njegove nadbiskupske službe. Izabrano vrijeme i mjesto upućuju na dva važna dana u povijesti Zagrebačke nadbiskupije, koja su povezana s početkom listopada: prvi se tiče 4. listopada 1997., kada je nadbiskup preuzeo službu zagrebačkog nadbiskupa, a drugi se odnosi na 3. listopada 1998., kada je sv. Ivan Pavao II. u svetištu u Mariji Bistrici blaženim proglasio kardinala Alojzija Stepinca. Na svetoj Misi kardinal Bozanić podijelio je trajne mandate vjeroučiteljicama, vjeroučiteljima te odgojiteljicama u predškolskim ustanovama.

Repriza: idući dan u 14:00
27.07.2023. 22:35

Župna zajednica na riječkoj Gornjoj Vežici u srijedu 26.

27.07.2023. 22:35

Drugi dan

26.07.2023. 22:05

Svečanom ceremonijom otvorene su jubilarne V.

26.07.2023. 22:05

U Međugorju je danas započeo 34.

26.07.2023. 22:05

Hrvatska biskupska konferencija iz I

26.07.2023. 22:05

Župna zaj