15.09.2022., 20:05
Treći dan Papina apostolskog pohoda Kazahstanu
55 min
15.09.2022., 20:05

Trećeg dana svoga posjeta Kazahstanu papa Franjo u katedrali u Nur-Sultanu susreo se s biskupima, svećenicima, posvećenim osobama i bogoslovima. Dočekan je pljeskom, cvijećem i glazbom violina, flauta, harfi i dombre, tradicionalnog kazahstanskog instrumenta. Primijetivši kako većinu okupljenih vjernika predstavljaju stranci iz različitih zemalja, istaknuo je da se ljepota Crkve ogleda upravo u tome da pripadnici različitih naroda tvore jednu jedinu obitelj, u kojoj nitko nije stranac.

Repriza: idući dan u 14:00
08.07.2025. 20:10

Nevini krik Dive Grabovčeve i danas odjekuje Vran planinom. Prolila je mučeničku krv, ugašen je nevin život, ali njeno svjedočanstvo živi i danas.

08.07.2025. 20:10

LADO na Mažurancu, festivalski projekt jedinog profesionalnog nacionalnog Ansambla, doživio je svoje peto izdanje, u Ladovoj plesnoj dvorani.

07.07.2025. 20:10

Povijesni koncert Marka Perkovića Thompsona, za koji je već prvog dana prodaje rasprodano više od 280 000 ulaznica, održan je na zagrebačkom Hipodromu. Time je postavljen svjetski rekord po broju prodanih ulaznica u jednom danu za događaj s naplatom ulaza.

05.07.2025. 20:10

Povodom 1100. obljetnice krunidbe kralja Tomislava na Duvanjskom polju, u Tomislavgradu je održano svečano euharistijsko slavlje koje je predslavio vrhbosanski nadbiskup i predsjednik Biskupske konferencije BiH, mons.

04.07.2025. 20:10

Nakladnička kuća Verbum predstavila je knjigu ''Skriveni princ'', povijesni roman smješten u biblijska vremena, koji nas vodi u drevni Babilon i Perziju. Glavna junakinja Keren, mlada i obrazovana Židovka, služi u domu proroka Daniela.

03.07.2025. 20:10

Uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u Singapur, dio ženske i muške hrvatske vaterpolske reprezentacije, zajedno s članovima stručnih stožera, sudjelovao je na prigodnom druženju s medijima.