13.10.2023., 20:10
Započela devetodnevna priprava za proslavu svetkovine sv. Luke u Josipovcu
55 min
13.10.2023., 20:10

U župi sv. Luke evanđelista u Josipovcu od 9. do 17. listopada održava se devetodnevna priprava za proslavu župnog goda, svetkovinu sv. Luke.

Svaki dan devetnice pun je zanimljivih pastoralnih ponuda, kazao je župnik. Prvoga dana misno slavlje predslavio je vlč. Pavao Mikulčić, župnik u Selcima Đakovačkim. Drugoga dana svetu Misu predslavio je vlč. Božidar Nađ, župnik u Brodskom Varošu, a trećeg dana devetnice misno slavlje predslavio je vlč. Miro Tomas, župnik u Levanjskoj Varoši te je nakon Mise predvodio i pobožnost sv. Josipu te blagoslov kipa i duhovni nagovor. Četvrtog i petog dana svete Mise predslavio je domaći župnik, vlč. Mario Žigman, nakon kojih su uslijedili: u četvrtak euharistijsko klanjanje, odnosno u petak posveta Srcu Isusovu. 

Repriza: idući dan u 14:00
12.03.2022. 20:05

U povodu 20. obljetnice smrti blagopokojnog zagrebačkog nadbiskupa, kardinala Franje Kuharića, u petak 11. ožujka euharistijsko slavlje u Župi sv. Ivana apostola i evanđelista u novozagrebačkom naselju Utrina predslavio je zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško.

12.03.2022. 20:05

Župa Duha na zagrebačkom Jarunu diše punim plućima.

11.03.2022. 20:05

Korizma je za sve kršćane posebno vrijeme. Tada se pripremamo za to da dostojno i čista srca dočekamo najveći kršćanski blagdan – Uskrs.

11.03.2022. 20:05

U dvorani ''Vijenac'' proslavljen je Dan Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Na svečanoj sjednici koja je okupila brojne uzvanike, istaknuti su uspjesi ove drevne ustanove, ali i planovi za budućnost.

11.03.2022. 20:05

Caritas Zagrebačke nadbiskupije pokrenuo je humanitarnu akciju "I sitno je bitno – pomoć izbjeglicama iz Ukrajine", u kojoj će se prikupljati novčane donacije, ali i druga humanitarna pomoć, prvenstveno hrana i higijenske potrepštine.

11.03.2022. 20:05

Odazivajući se na poziv Vijeća europskih biskupskih konferencija, da se tijekom korizme svakodnevno slave svete Mise za preminule od pandemije COVID-19 u Europi, Misu u splitskoj prvostolnici za sve žrtve ove bolesti predslavio je nadbiskup Marin Barišić.