07.04.2026., 20:10
Zašto su važni susreti mladih i koji su njihovi plodovi?
55 min
07.04.2026., 20:10

Pred nama su dva susreta mladih – jedan važan za Varaždinu biskupiju, a jedan za Požešku, koji je i od nacionalne važnosti za pastoral mladih. Prvi je susret krizmanika i mladih Varaždinske biskupije koji će se održati 11. travnja u Ludbregu, a drugi je SHKM u Požegi koji će se održati 2. i 3. svibnja. Ova dva susreta međusobno su povezana. O važnosti održavanja ovakvih susreta, kao i o njihovim plodovima, govore naša dva gosta iz pastorala mladih: vlč. Matija Filipović, predstojnik Ureda za mlade Varaždinske biskupije; vlč. Marijan Pavelić, povjerenik za pastoral mladih Požeške biskupije.

Repriza: idući dan u 14:00
17.06.2022. 20:05

Na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove – Tijelovo, 16. lipnja, požeški biskup Antun Škvorčević predslavio je središnje euharistijsko slavlje u požeškoj katedrali.

17.06.2022. 20:05

Svetkovina Tijelova 16. lipnja svečano je proslavljena u župama Riječke nadbiskupije. Liturgijsko slavlje i procesiju u župi Uznesenja BDM u Crikvenici predslavio je generalni vikar Riječke nadbiskupije, vlč. Mario Tomljanović. Suslavili su župnik, vlč.

17.06.2022. 20:05

Svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove svečano je proslavljena u Varaždinu, gdje su se na euharistijskom slavlju u katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo okupili brojni vjernici iz svih župa grada Varaždina.

17.06.2022. 20:05

Vjernici laici imaju svoj aktivni udio u životu i djelovanju Crkve. U crkvenim zajednicama njihova je djelatnost itekako potrebna jer, među ostalim, pomažu svećenicima u održavanju župnih zajednica aktivnima i živima.

16.06.2022. 20:05

Na blagdan sv. Vida simbolično je krenula procesija od najstarije riječke župne crkve Uznesenja BDM do riječke prvostolnice, katedrale sv. Vida, ispred koje je svečano euharistijsko slavlje predslavio šibenski biskup, mons. Tomislav Rogić. 

15.06.2022. 20:05

Svečanom Večernjom u predvečerje slavlja sv. Vida Riječani su započeli s proslavom nebeskog zaštitnika nadbiskupije, katedrale i grada, a za razliku od prethodnih godina, prvi put i uz dodjelu Medalja sv. Vida.