U katedrali sv. Vida u Rijeci povjerenik za ekumenizam i međureligijski dijalog Riječke nadbiskupije Mario Gerić predslavio je ekumensko slavlje u povodu završetka Molitvene osmine za jedinstvo kršćana, koja se odvijala od 18. do 25. siječnja.
U katedrali sv. Vida u Rijeci povjerenik za ekumenizam i međureligijski dijalog Riječke nadbiskupije Mario Gerić predslavio je ekumensko slavlje u povodu završetka Molitvene osmine za jedinstvo kršćana, koja se odvijala od 18. do 25. siječnja.
Zaklada ''Marija de Mattias'' obilježila je 12 godina svoga djelovanja. Bila je to prilika za godišnji susret podupiratelja, donatora i prijatelja Zaklade.
&feature=youtu.be
Povodom 20-te obljetnice smrti Franje Tuđmana, prvog predsjednika samostalne i neovisne Hrvatske, članovi obitelji, brojna izaslanstva ali i veliki broj štovatelji njegova lika i djela položili su vijence i zapalili svijeće na njegovom grobu.
Humanitarno-karitativna organizacija 'Kruh sv. Ante' franjevačke provincije Bosne Srebrene obilježila je 25. obljetnicu postojanja.
&feature=youtu.be
Mnogi su kršćani danas progonjeni, pa i u bijelim rukavicama – rekao je papa Franjo danas u katehezi tijekom opće audijencije u Vatikanu.
Muški zbor Sveti Efrem u jednosatnom programu uz melodije Adventa i iščekivanja te motete čekanja i najave dolaska Spasitelja oslonit će se se i na liturgiju blagdana Bezgrešnog začeća.
&feature=youtu.be
Obilježavanje 10. obljetnice ponovne uspostave Sisačke biskupije održano je u subotu 7. prosinca u katedrali Uzvišenja Sv. Križa u Sisku.