U tjednu obilježavanja 126. godišnjice rođenja blaženog Alojzija Stepinca, vodimo vas u Lepoglavu. Stepinac je u tamošnjoj kaznionici nepravedno odslužio pet godina zatvorske kazne, a u lepoglavskoj župnoj crkvi Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije i danas se čuva oltar na kojem je služio svete Mise u zatvoru. Uz ljepotu prirode, ovaj se kraj može pohvaliti pravim bogatstvom povijesnog i kulturnog nasljeđa koje su ostavili pavlini. Radovi Ivana Rangera i danas plijene pažnju ljubitelja sakralne umjetnosti, ali i brojnih hodočasnika koji pohode lepoglavsku župnu crkvu i kapele.
55 min
11.05.2024., 20:10
Repriza:
idući dan u 14:00
18.08.2026. 20:00
U Hrvatskoj župi sv. Jeronima u Chicagu svečano je proslavljena jubilarna 120. godišnjica procesije u čast Gospe Sinjske kojom hrvatski katolici u ovom američkom velegradu slave svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije – Veliku Gospu. Procesiju su započeli hrvatski iseljenici 1906.
17.08.2026. 20:50
Uoči svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije, Velike Gospe, u Župi Uznesenja Blažene Djevice Marije na Ugljanu okupili su se vjernici na svetoj misi, molitvi i euharistijskom klanjanju.
15.08.2026. 20:10
Mnoštvo hodočasnika iz raznih dijelova Hrvatske, ali i Europe, pohodilo je Sinj – kako bi ondje – u zajedništvu s biskupom, svećenicima te okupljenim vjerničkim pukom – proslavili svetkovinu Velike Gospe.
14.08.2026. 20:10
Perica Novosel, hrvatski umjetnik osobito prepoznatljiv po izradi jaslica, kroz mjesec kolovoz u prostorijama Centra za posjetitelje Medvedgrad održava novu izložbu. Ovoga puta u središtu su: krunice.
13.08.2026. 20:10
Mnoštvo ljudi okupilo se na humanitarnom duhovnom koncertu ''Pod zvijezdama svetog Roka'' u vrtu svetog Franje, pod okriljem virovitičke Župe sv. Roka.