24.09.2022., 20:05
Župa Uzvišenja Svetog Križa – Siget
55 min
24.09.2022., 20:05

Zagrebački nadbiskup, kardinal Franjo Šeper, osnovao je Župu Svetog Križa u novozagrebačkom naselju Siget dekretom od 3. kolovoza 1967. te ju je 7. ožujka 1969. trajno predao Hrvatskoj franjevačkoj provinciji. U dugotrajnim pregovorima s Urbanističkim zavodom grada Zagreba i Gradskom skupštinom, potkraj 1968. sudjelovao je provincijal Hrvatske franjevačke provincije, fra Stipe Gelo, i to u dogovoru s kardinalom Šeperom, predstavljajući se kao župnik Župe sv. Križa u osnivanju. Tek 3. studenoga 1970. fra Gelo je službeno zadobio naslov župnika i započeo je svoje djelovanje u Sigetu. Trudio se pronaći vjernike i okupljao ih je u crkvi sv. Franje na Kaptolu te u crkvi sv. Vinka u Frankopanskoj ulici.

Repriza: idući dan u 14:00
19.06.2026. 21:10

''Dijakonija i Crkva koja služi'' naziv je međunarodnog simpozija koji će se održati na KBF-u u Zagrebu.

Što je dijakonija, zašto se smatra jednom od tri temeljne zadaće Crkve te zašto bi se svatko od nas trebao više angažirati kao vjernik laik i na koji način?

U emisiji govore:

19.06.2026. 20:10

Predstavljena je knjiga o Ani Mariji Botteri, „Svjetlost i ljepota”. Autorica Nevenka Nekić nazvala ju je i prilogom monografiji, jer njezin životni vijek još nije završen, ali prikazuje njezino slikarstvo.

 

18.06.2026. 20:10

Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu predstavljene su dvije knjige o službenici Božjoj

17.06.2026. 21:10

Gošća emisije ''Izdvojeno'' je Marija Šošić, koja će s nama podijeliti svoje iskustvo i pogled na rad Centra za život u Splitu. Povod razgovora je obilježavanje šestog rođendana Centra za život u Splitu i sve što je ta godina donijela korisnicima i timu.

17.06.2026. 20:10

Knjiga ''Evo me – svjedočanstvo vjere na putu malih koraka'' autorice Ksenije Abramović predstavljena je i u Zadru, gradu svetoga Šimuna Pravednika, svetoga Donata, svetoga Krševana i svete Stošije, čija je duhovna i kulturna baština dala poseban okvir večeri.

16.06.2026. 20:10

Mnoštvo djece, obitelji te odgojitelja i učitelja okupilo se u Mariji Bistrici na još jednom hodočašću djece Zagrebačke nadbiskupije u Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke. Svečanu euharistiju tom prigodom u crkvi na otvorenom bl. Alojzija Stepinca predslavio je mons.