24.09.2022., 20:05
Župa Uzvišenja Svetog Križa – Siget
55 min
24.09.2022., 20:05

Zagrebački nadbiskup, kardinal Franjo Šeper, osnovao je Župu Svetog Križa u novozagrebačkom naselju Siget dekretom od 3. kolovoza 1967. te ju je 7. ožujka 1969. trajno predao Hrvatskoj franjevačkoj provinciji. U dugotrajnim pregovorima s Urbanističkim zavodom grada Zagreba i Gradskom skupštinom, potkraj 1968. sudjelovao je provincijal Hrvatske franjevačke provincije, fra Stipe Gelo, i to u dogovoru s kardinalom Šeperom, predstavljajući se kao župnik Župe sv. Križa u osnivanju. Tek 3. studenoga 1970. fra Gelo je službeno zadobio naslov župnika i započeo je svoje djelovanje u Sigetu. Trudio se pronaći vjernike i okupljao ih je u crkvi sv. Franje na Kaptolu te u crkvi sv. Vinka u Frankopanskoj ulici.

Repriza: idući dan u 14:00
02.05.2023. 20:20

Četvrta konferencija katoličkih muškaraca pod nazivom ''Budi muškarac'' održana je proteklog vikenda u Pastoralnom centru u Lovranu. Prve dvije konferencije u 2020. i 2021.

02.05.2023. 20:20

U Napretkovom kulturnom centru u Zagrebu predstavljena je ''Memorabilia Bosne Srebrene", posebno izdanje tri CD-a na kojima su snimljeni ulomci iz franjevačke pisane baštine.

02.05.2023. 20:20

Zbor ''Aeternitas'' Župe Svih svetih Sesvete, uz pjevanje na svetim Misama, sudjelovanje na smotrama zborova i gostovanja diljem Lijepe Naše te u susjednim zemljama, organizira i susrete za mlade u svojoj župi.

01.05.2023. 20:10

U Župi Dobroga Pastira u Brestju otvorena je izložba ''Hrvatska u malom'', jedinstvena po tome što izložbene primjerke čine makete i modeli prepoznatljivih znamenitosti Lijepe Naše. O idejama, motivima i izazovima u emisiji govori autor izložbe Danijel Šimunović.

01.05.2023. 20:10

Posljednjega dana svog trodnevnog pohoda Mađarskoj, na Četvrtu vazmenu nedjelju, papa Franjo predslavio je svečanu Misu na Trgu Lajosa Kossutha u Budimpešti.

01.05.2023. 20:10

U organizaciji Povjerenstva Hrvatske redovničke konferencije za promicanje duhovnih zvanja, uoči Nedjelje Dobroga Pastira, redovnice i redovnici Grada Zagreba okupili su se na večernjoj svetoj Misi u samostanskoj crkvi sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskoga.