Do nebesa nek' se ori

04.11.2022., 21:05
Do nebesa nek' se ori
04.11.2022., 21:05

Ovaj film u produkciji Laudato TV-a i Hrvatske pokrajine Družbe Isusove prikazuje nam život p. Petra Perice, SJ, svećenika koji je svoj život posvetio Srcu Isusovu i ostavio dubok trag u životima onih koji su mu povjereni na pastoralnu skrb. Šira javnost nije dovoljno upoznata s njegovim likom i djelom, ali njegove pjesme ''Zdravo Djevo, Kraljice Hrvata'' i ''Do nebesa nek' se ori'' i dalje se pjevaju po hrvatskim crkvama. Upravo je potonja pjesma bila inspiracija za naslov filma, podsjećajući na život ovog pjesnika i mučenika koji je na otočiću Daksa u listopadu 1944. godine postao žrtva partizansko-komunističkog terora. Dokumentarni film ''Do nebesa nek' se ori'' nastao je na inicijativu p. Roka Prkačina, SJ koji nažalost nije dočekao njegov dovršetak.

Repriza:
04.11.2022. 21:05

Ovaj film u produkciji Laudato TV-a i Hrvatske pokrajine Družbe Isusove prikazuje nam život p. Petra Perice, SJ, svećenika koji je svoj život posvetio Srcu Isusovu i ostavio dubok trag u životima onih koji su mu povjereni na pastoralnu skrb.

16.09.2022. 15:15

Na jednome mjestu donosimo najvažnije poruke sa Susreta hrvatske katoličke mladeži, održanog 2017. u Vukovaru. Pod geslom "Krist – naša nada" u Gradu Heroju okupilo se oko 30 000 mladih iz Hrvatske i iseljeništva. Što je susret značio gostima, a što domaćinima?

15.04.2022. 15:20

U dokumentarnom filmu biblijski se i duhovno razmatraju posljednje riječi koje je Isus Krist izgovorio dok je bio razapet na križu.

Bolnu činjenicu koja je dugo bila skrivena među komunističkim zločinima o kojima se ni danas jasno ne govori, razotkriva dokumentarni film redateljice Nade Prkačin, u koprodukciji Laudata i Udruge Macelj 1945.

Dokumentarni film 'U ime naroda' rekonstruira događaje koji su pokrenuli rijeku izbjeglica prema Sloveniji i Austriji. Upravo je s juga Hrvatske započeo Križni put u povijesti, poznat kao 'Bleiburška tragedija hrvatskog naroda'.
 

Dokumentarni film povodom beatifikacije mučenika fra Serafina Glasnovića Kodića iz Janjeva i don Antona Muzića iz Vrnavokola, koji su beatificirani zajedno sa 38 albanskih mučenika 5. studenoga 2016.