Na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održan je međunarodni znanstveni simpozij ''Dijakonija i Crkva koja služi'', posvećen služenju kao jednoj od temeljnih zadaća Crkve. Kroz tri bloka predavanja i rasprava sudionici su promišljali o različitim oblicima dijakonije, od dušobrižništva i etike skrbi do pastoralnog rada s migrantima i digitalnog pastorala. U drugom bloku pažnja je bila posvećena izgradnji suodgovornosti i djelatne vjere u mjesnim Crkvama, ljudskoj ranjivosti te ekumenskoj i međureligijskoj dimenziji dijakonijske duhovnosti.